Iniciatyvos
Jaunųjų energetikų klubas (VU JEK)
Vadovas – Rokas Pietaris.
Per 2024/2025 mokslo metus Jaunųjų Energetikų klubas suorganizavo 4 ekskursijas (į Solitek gamyklą, Kruonio Hidroakumuliacinę jėgainę, Vilniaus Kogeneracinę jėgainę ir ORLEN naftos perdirbimo gamyklą), surengė 4 paskaitas (apie energetikos rinkos liberalizaciją, EPSO-G planus po sinchronizacijos, COP 29 ir „MT Group" kompanijos veiklą).
Be to, buvo surengti 2 energetikos temos protmūšiai (bendradarbiaujant su „Erasmus Student Network" ir Energetikos dienos proga moksleiviams). Apsilankyta EPSO-G dešimtmečio plano pristatyme bei konferencijose „Baltic Energy Forum" ir „LitRES". Taip pat vyko šventinis vakaras, skirtas atšvęsti Baltijos šalių sinchronizaciją su Europos kontininentinu tinklu. Kovo mėnesį minėta Žemės diena -- Vilniaus universitete Saulėtekyje surengta „Loretos diena." Renginio metu studentai (-ės) galėjo pasidaryti vazonėlius iš molio, pasisodinti augaliuką, paklausyti diskusijos apie tai, ką Vilniuj reiškia būti „Europos žaliąja sostine", bei pamatyti filmą apie sprendimus, skirtus planetos klimato kaitos problematikai.
START FM
Vadovas – Loranas Vaitkus
VU radijas START FM – VU SA ir Vilniaus universiteto radijo stotis, veiklą pradėjusi 2005-ais metais ir girdima 94,2 MHz FM dažniu Vilniuje bei internetu visame pasaulyje.
Vienintelė Lietuvoje studentų (-čių) radijo stotis suteikia plačias saviraiškos galimybes studentams (-ėms): padeda rengti būsimus (-as) žurnalistus (-es), programuotojus (-as) ir kitų sričių specialistus (-es). START FM taip pat aktyviai palaiko alternatyvių Lietuvos ir užsienio atlikėjų ir muzikos grupių kūrybos sklaidą, rengia interviu su muzikos atlikėjais (-omis), palaiko įvairias menines bei socialines iniciatyvas. Radijo programa yra skirta Vilniaus miesto ir Lietuvos universitetų bei mokyklų akademinės bendruomenės nariams, jaunimui bei visiems muzikinį smalsumą turintiems šalies gyventojams.
Pagrindinės START FM vertybės – kūrybiškumo ugdymas, bendruomeniškumas ir alternatyvus požiūris į muziką bei meną.
START FM transliuojamos laidos yra inicijuojamos ir įgyvendinamos bendruomenės narių – Vilniaus universiteto ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų (-čių), absolventų (-čių), dėstytojų, ir atspindi akademinės bendruomenės bei jaunimo gyvenimo aktualijas. Stoties visuomeninę reikšmę sustiprina tai, kad radijas START FM visada stengiasi padėti socialinių iniciatyvų kūrėjams (-oms), suteikdamas galimybę informuoti visuomenę apie jų vykdomas veiklas ir akcijas.
Ataskaitiniu laikotarpiu buvo rengtos ir transliuotos kultūrinio, šviečiamojo, informacinio pobūdžio laidos, sudarytos sąlygos VU žurnalistikos studijų programos studentams (-ėms) įgyti praktinių žinių ir įgūdžių. Per šį laikotarpį laidose svečiavosi gausus būrys socialiai aktyvių pašnekovų (-ių).
Kendo klubas
Vadovas – Vytenis Almonaitis.
Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Kendo klubas (VUKK) įkurtas 2008, siekiant platinti žinias apie kendo (japoniškas fechtavimas) studentų (-čių) tarpe ir Vilniaus Universiteto bendruomenėje.
Šiuo metu klubui vadovauja Vytenis Almonaitis (VU Medicinos fakultetas). VU Kendo klubą sudaro 20 narių.
Pagrindiniai klubo tikslai yra: suburti Vilniaus Universiteto studentus (-es) ir alumni, besidominčius (-čias) šia kovos menų šaka, garsinti Vilniaus Universitetą Lietuvoje ir užsienyje dalyvaujant varžybose ir kituose renginiuose.
Svarbiausi pasiekimai:
- (2024.07.04) Kartu su Lietuvos nacionaline kendo rinktine dalyvauta Pasaulio Kendo Čempionate Milane. Pirmą kartą Lietuvos kendo istorijoje vyrų komanda pateko tarp „Best 16" komandų, individualiose kovose pavyko įveikti atkrintamasias varžybas.
- (2024.08.26) Įvyko bendra treniruotė su svečiais iš Belgijos Botokukan kendo klubo ir Europos Kendo Federacijos sekretoriumi Pekka Nurminen.
- (2024.09.21) Suorganizuotas kendo naujokų kursas.
- (2024.10.23) Dalyvauta tarptautiniame kendo turnyre „ToruGiga" Prahoje.
- (2024.10.29) Dalyvauta praktiniame kendo seminare Kaune.
- (2024.11.04) Klubo kolega Danas Buožius Helsikyje išlaikė 3 Dan kendo meistriškumo egzaminą.
- (2024.11.16) Dalyvauta tarptautiniame kendo seminare Vroclave.
- (2024.12.01) Vilniuje vyko XV-tasis Lietuvos kendo čempionatas. Klubo narių pasiekimai:
- Darija Litvinenko – pirma vieta KYU individualiose kovose.
- Raminta Girdzijauskaitė – antra vieta moterų individualiose kovose.
- Urtė Agata Mikalauskaitė – trečia vieta moterų individualiose kovose.
- Marius Tomaševičius – trečia vieta vyrų individualiose kovose.
- (2024.12.09) Ąžuolas Karpavičius, parvežė apdovanojimą iš jaunimo varžybų Lenkijoje! Wroclawe Ąžuolas dalyvavo tarptautiniame kendo turnyre Dragon Cup. Vaikinas komandinėje mišrioje trejetų rungtyje iškovojo trečią vietą
- (2024.12.21) VU Saulėtekio centre surengtas klubo "Vilnius University Christmas Invitational 2024" šventinis kendo turnyras.
- (2025.02.08) Surengtas pavasario kursą kendo naujokams
- (2025.02.16) Dalyvauta Vilniuje vykusiame tarptautinio kendo turnyre „Iron Wolf Cup". 2025.03.13 Ramintą Girdzijauskaitę išlydėta į Japoniją. Raminta dalyvavo savaitės trukmės Chiboje vyksiančiame „International kendo leaders seminar 2025". Į šį metinį kendo seminarą-stovyklą kviečiami po 1-2 atstovus (-es) iš Tarptautinés Kendo Federacijos nario -- šalies. Šiais metais stovykloje Lietuvą atstovo Vilniaus Universiteto Kendo Klubo narė Raminta.
- (2025.03.30) Paskutinį kovo savaitgalį Vilniuje vyko iaido seminaras ir atestacijos, kuriam vadovavo svečias iš Belgijos - Guy Loncelle (6 Dan iaido, renshi).
- (2025.04.12) VU Saulėtekio sporto organizavome pažintinę iaido treniruotę. Renginį vedė iaido meistrai:
- Kotryna Patamsytė - Adomonienė (VU Kendo Klubas, 3 Dan iaido)
- Aurelijus Motiejūnas (Lietuvos Kariuomenės Kendo Klubas, 3 Dan iaido)
Nuorodos:
Karjeros dienos (VU KD)
Vadovė – Agnė Dirmantaitė
Vilniaus universiteto Karjeros dienos (VU KD) – didžiausias VU SA projektas, skaičiuojantis jau 20 veiklos metų.
Projekto tikslas -- padėti studentams (-ėms) susipažinti su potencialiais (-iomis) darbdaviais (-ėmis), užmegzti naujus ryšius ir savarankiškai pradėti karjeros kelią. Projektu siekiama padėti studijuojantiesiems (-čiosioms) įsitvirtinti darbo rinkoje ir tapti paklausiais (-iomis) savo srities specialistais (-ėmis).
Jubiliejiniais veiklos metais projektas kvietė dalyvauti įvairiuose renginiuose, diskutuoti aktualiomis temomis (užsienio studentų (-čių) darbo paieška, dirbtinio intelekto taikymas profesinėje erdvėje, karjeros kelio keitimo galimybės). Šiais metais suorganizuotos CV bei LinkedIn dirbtuvės Šiaulių ir Kauno fakultetų studentams (-ėms).
Balandžio 7-11 dienomis vyko pagrindinės savaitės renginiai, kurie Saulėtekio erdves pavertė tikru karjeros paieškų centru. Dvi dienas vykusioje Kontaktų mugėje dalyvavo daugiau kaip 80 įmonių bei organizacijų, su kuriomis bendravo apie 7000 studentų (-čių) iš įvairių fakultetų. Įvyko daugiau kaip 60 Greitųjų darbo pokalbių, kurių metu dalyviai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas darbo pokalbių simuliacijose. Visą parą trukusiame hakatone, organizuotame kartu su SEB banku, dalyvavo 8 komandos, iš kurių 3 pasidalino 1000 eurų prizinį fondą savo idėjoms vystyti. Savaitė pasibaigė Menų fabrike LOFTAS, kur daugiau kaip 500 jaunų žmonių šėlo nemokamame koncerte.
VU Debatų klubas (VU KD)
Vadovė – Paulina Šalkauskaitė
VU Debatų klubas – 2004 m. įkurtas klubas, skirtas skirtingų fakultetų studentų (-čių) bendravimo skatinimui, suteikiantis erdvę kritinio mąstymo, argumentavimo, anglų kalbos ir viešojo kalbėjimo įgūdžių lavinimui bei atstovaujantis Vilniaus universitetui debatų turnyruose.
Šie metai Debatų klubui buvo itin sėkmingi – klubas augo tiek renginių organizavimo, tiek dalyvavimo tarptautiniuose turnyruose srityje (paminėtini turnyrai Rygoje, Reme, Stokholme ir kt.). Šiemet surengėme net du įspūdingus turnyrus tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Kovo pabaigoje organizavome „Vilnius Speakeasy“ turnyrą, skirtą stiprinti Lietuvos debatininkų įgūdžius Britų Parlamento (BP) formato debatuose – dalyvius sužavėjo žaisminga 1920-ųjų džiazo tematika. Gegužės pradžioje įvyko tai, kuo ypač didžiuojamės – didžiausias BP formato turnyras Lietuvoje per pastaruosius metus, kurio organizacinėje komandoje dalyvavo tarptautiniai nariai, o jame varžėsi daugiau nei 40 komandų (tai daugiau nei 80 aktyvių debatų dalyvių, ilgai ruošusių savo įgūdžius).
Be šių reikšmingų pasiekimų, džiaugiamės ir tuo, kad aktyvių klubo narių skaičius išaugo iki maždaug 40 žmonių – tai didžiausias skaičius klubo istorijoje! Kas savaitę vyksta dvi sesijos, kurioms prieš tai vedamos kokybiškos mokomosios dirbtuvės, kurias organizuoja mūsų treniruočių pareigūnas. Debatų dalyviai ne tik praktikuojasi, bet ir mokosi, kaip kurti bei struktūruoti argumentus, susipažįsta su politikos, ekonomikos, etikos, technologijų ir teisės pagrindais. Šios žinios padeda stiprinti viešojo kalbėjimo, anglų kalbos, organizacinius, pasitikėjimo savimi ir komandinio darbo įgūdžius.
Reguliariai rengdami susitikimus stipriname klubo pagrindus ateičiai – ruošiame perdavimo dokumentus naujai tarybai ir nuolat stebime galimybes organizuoti naujus įdomius projektus.
Atsižvelgdami į sėkmę pritraukiant narius per socialinius tinklus, kitais metais planuojame tęsti šią strategiją ir toliau plėtoti savo veiklą bei palikimą.
Be etikečių
Vadovė – Enrika Gurevičiūtė
„Be etikečių" – nuo 2010 m. VU SA vykdoma programa, aktyviai veikianti socialinės atskirties mažinimo ir žmogaus teisių srityse.
Programos tikslas – paneigti visuomenėje nusistovėjusius stereotipus, skatinti visapusę socialiai pažeidžiamų grupių integraciją bei kurti pagarbų tarpusavio santykį Vilniaus universiteto bendruomenėje. Pagrindinės vertybės – lygybė, atvirumas ir pagarba kiekvieno žmogaus individualumui.
2024-2025 metais „Be etikečių ketvirtą kartą suorganizavo LGBTQ+ bendruomenei burti skirtą festivalį „Kultūra visų", kuriame teko proga susipažinti su nuostabiais fotografais (-ėmis), rašytojais (-jomis) bei atlikėjais (-jomis). Per mokslo metus buvo susitelkta į renginių ir informacijos plėtrą emocinės gerovės ir lytiškumo temomis. Didesnis dėmesys buvo skirtas diskusijoms bei dirbtuvėms paminėtomis temomis.
VU Studentų Investicinis fondas (VU SIF)
Vadovas – Elijas Bačiauskas
Vilniaus universiteto Studentų investicinis fondas (VU SIF) savo veikla stengiasi prisidėti prie visuomenės finansinio raštingumo ugdymo, o savo nariams (-ėms) suteikti visapusiškas žinias bei patirtį investicijų valdymo, finansų, marketingo bei komunikacijos srityse.
Svarbiausios veiklos:
- Dalyvauta Harvardo konkurse, kuriame savo investicinėmis žiniomis varžytasi su kitų universitetų komandomis iš viso pasaulio.
- Tris mėnesius iš eilės SIF investiciniai rezultatai lenkė rinkos vidurkį ir didžiuosius pasaulio fondus, nes investicinio komiteto komanda sėkmingai identifikavo Europos gynybos pramonės augimą ir sugebėjo tai išnaudoti.
- Užtikrintai augta socialinių tinklų platformose, kuriami vaizdo įrašai apie finansinį raštingumą rinko iki 30 000 peržiūrų. Bendrai visose socialinių tinklų platformose per metus sugeneruota beveik ketvirtį milijono peržiūrų.
- Organizuoti įvairūs renginiai apie investavimą, akcijų rinkas, mokesčius ir kitas verslo praktikas, kurie pritraukdavo iki 100 dalyvių.
- Keliauta po Lietuvą vedant pamokas moksleiviams (-ėms), dalyvaujant karjeros festivaliuose, pirmakursių stovyklose ir kituose renginiuose advokatuojant už idėjas, kad investavimas yra prieinamas kiekvienam (-ai).
- Tęsiamas bendrandarbiavimas su ilgalaikiais partneriais – žurnalui „Investuok" rašyti straipsnius apie Europos akcijų rinką, su Lietuvos banku bei Verslo mokykla organizuoti Investavimo savaitės renginiai.
- Užmegztos ir naujas partnerystės – pradėta bendradarbiauti su kolegomis iš užsienio – Lenkijos „HOSSA" ir Estijos „TalTech Tudengifond" studentų (-čių) fondais, kurie VU SIF išskyrė kaip regiono lyderius. Su jų pagalba 2025 metais Vilniuje įvyks tarptautinė investavimo konferencija. Taip pat organizuoti renginiai su EVAF Merkurijaus dienų komanda, rengti nauji projektai su LR Finansų ministerija, LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Sodra.
- Organizuota mentorystės programa, kurios metu studentai (-ės) pusmetį bendravo su pasirinktais fondo alumni, dirbančiais (-iomis) pasaulinėse įmonėse. Mentoriai (-ės) dalinosi savo žiniomis, supažindino su savo darbovietėmis bei perdavė sukauptą patirtį mentorystės programos dalyviams (-ėms).
- Suformuota nauja VU SIF kadencija. Naujoji komanda susipažino, pasiskirstė atsakomybėmis ir išsikėlė aiškius tikslus. Siekiant užtikrinti efektyvų komandinį darbą, buvo organizuotos komandos stiprinimo veiklos. Jos prisidėjo prie pozityvios atmosferos kūrimo, sustiprino tarpusavio ryšius ir padėjo suformuoti komandą, pasirengusią kryptingai dirbti likusį laikotarpį.
Nuorodos:
- TikTok
- Puslapis
- Paštas: direktorius@vusif.lt
- Vadovo tel. nr. +370 6 215 6630
ESN Vilnius University
Vadovė - Lėja Ažukaitė
ESN Vilnius University – VU SA programa, skatinanti studentų (-čių) mobilumą bei padedanti užsienio studentams (-ėms) sėkmingai integruotis į VU bendruomenę. Pagrindinis tikslas – padėti atvykusiems (-ioms) mainų studentams (-ėms) prisitaikyti prie naujos aplinkos, supažindinti juos su Lietuvos kultūra ir tradicijomis, atsakyti į iškilusius klausimus bei skatinti vietinių studentų (-čių) tarptautiškumą.
Šiais metais ESN Vilnius University pasižymėjo aktyvia veikla tiek vietiniu, tiek tarptautiniu mastu. Surengta daugiau nei 115 renginių, skirtų visai Vilniaus universiteto bendruomenei. Šie įtraukiantys renginiai ne tik skatino giliau pažinti lietuvišką kultūrą – jos papročius, kalbą, virtuvę ir šventes – bet ir prisidėjo prie tarpkultūrinio dialogo skatinimo. Jie turėjo reikšmingą socialinį poveikį vietos bendruomenei, skatindami atvirumą, empatiją bei solidarumą tarp skirtingų kultūrų atstovų. Šios iniciatyvos paskatino užsienio studentus (-es) jaustis laukiamais (-omis) ir vertinamais (-omis), o vietiniai (-ės) studentai (-ės) praplėtė akiratį ir ugdė tarptautinį sąmoningumą. Tai kūrė tvirtus, ilgalaikius ryšius tarp studentų (-čių) iš įvairių pasaulio šalių ir stiprino Vilniaus universiteto, kaip atviros, daugiakultūrės bendruomenės, įvaizdį. Didelio dėmesio sulaukė ir „ESNbuddy" programa, kurios dėka mainų studentai (-ės) galėjo susipažinti su mentoriais (-ėmis) – savanoriais (-ėmis), padėjusiais (-omis) susiorientuoti naujoje aplinkoje, atsakiusiais (-ioms) į visus rūpimus klausimus ir neretai tapusiais (-iomis) gerais (-omis) draugais (-ėmis). Taip pat sėkmingai įgyvendintas ES projektas „Equal Voices: Gender Camp and School Action", kuris tarptautiniu lygiu pelnė pirmąją vietą ESN Awards apdovanojimuose socialinio poveikio kategorijoje. Šiuo projektu siekta suburti vietinius (-es) ir užsienio studentus (-es) bendram tikslui – skatinti lyčių lygybės suvokimą Lietuvos mokyklose, skatinant bendradarbiavimą, dalijimąsi patirtimi ir ilgalaikių vertybių kūrimą. Taip pat atstovautas tiek universitetas, tiek organizacija tarptautiniu mastu, dalyvaujant tokiose svarbiose konferencijose kaip „Erasmus Generation Meeting Ancona 2025" – didžiausia studentų (-čių) organizuojama konferencija Europoje, ir „Northern European Platform Tallinn 2024". Dėka nuoširdaus savanorių darbo bei jų atsidavimo, sulaukta daug šiltų atsiliepimų iš tarptautinių studentų (-čių), kurie (-ios) dėkojo už suteiktas galimybes susirasti draugų (-ių), pažinti Lietuvą kitaip ir pasijusti Vilniaus universiteto bendruomenės dalimi.
VU Teisės klinika
Ataskaitiniu laikotarpiu projektą iki 2025-04-08 koordinavo Karina Sinkevičiūtė, o nuo 2025-04-09 – Airina Mikulėnaitė
VšĮ Vilniaus universiteto Teisės klinika (VU TK) – nemokamos teisinės pagalbos projektas, kuris suteikia tikros profesinės praktikos galimybę vyresniųjų kursų teisės studentams (-ėms), o visuomenei siūlo nemokamą teisinę pagalbą ir skatina teisinį raštingumą.
Prieš 26 m. VU TK įsteigė ir iki šiol ją globoja VU SA, Vilniaus universitetas ir advokatų kontora Ellex Valiūnas.
2024 m. teisinę pagalbą organizacija suteikė 6 998 gyventojams (-oms). Remiantis interesantų (-čių) atgaliniu ryšiu apie organizacijos veiklos kokybę galima daryti išvadą, kad VU TK užtikrina pakankamai aukštą kompetencijos lygį ir gerą aptarnavimo kultūrą. 2024 m. sėkmingai vykdytos konsultacijos gyvai, telefonu, elektroniniu paštu.
Ataskaitiniu laikotarpiu VU TK privalomąją profesinę arba savanorišką praktiką, kurios trukmė 6 mėn., atliko 21 Vilniaus universiteto studentai (-ės). Praktikos metu studentai (-ės) konsultavo interesantus (-es) šeimos, paveldėjimo, darbo, intelektinės nuosavybės, sutarčių, nekilnojamojo turto, vartotojų, administracinės, baudžiamosios teisės klausimais. Taip pat rengė sutarčių projektus, procesinių dokumentų projektus teisminėms institucijoms (teismams, darbo ginčų komisijoms), teisines išvadas.
VU TK aktyviai bendradarbiavo su visuomenės informavimo priemonėmis, reguliariai teikė teisinius komentarus populiariausiems portalams.
The COINS konferencija
Vadovė – Aistė Židonytė
„The COINS" -- viena didžiausių Europoje studentų (čių) iniciatyva organizuojamų tarptautinių konferencijų, skirtų gyvybės mokslams.
Šis mokslinis renginys skatina studentų (-čių) domėjimąsi naujausiais mokslo pasiekimais, aktyvų įsitraukimą į tyrimus bei stiprina akademinius ir profesinius ryšius. Kiekvienais metais konferencija suburia pasaulinio lygio mokslininkus (-es), kurie (-ios) dalijasi žiniomis mūsų universiteto bendruomenėje, taip prisidėdami prie jo tarptautinio matomumo akademinėje erdvėje.
„The COINS 2025" – jau 19-tą kartą vykusi konferencija, šiemet pritraukusi beveik 1000 dalyvių. Mokslinius pranešimus skaitė pasaulinio lygio mokslininkai (-ės): 2024 m. Medicinos Nobelio premijos laureatas prof. Victor Ambros, Max Planck instituto infekcinės biologijos skyriaus įkūrėjas prof. Stefan H. E. Kaufmann, 2003 m. Ig Nobelio premijos laureatas Kees Moeliker, žurnalo Nature kūrybinė direktorė Kelly Krause ir kiti (-os) žymūs (-ios) ekspertai (-ės).
Konferencijoje su moksliniais pranešimais dalyvavo daugiau nei 200 studentų (-čių) iš VU, VGTU, LSMU, KTU bei universitetų Latvijoje ir Lenkijoje. Jų darbus vertino per 150 mokslininkų (-ių) iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės. Lyginant su 2024 ir 2023 metais, tarptautinių dalyvių skaičius išaugo beveik keturis kartus. Greta pagrindinės programos įgyvendintos ir specializuotos iniciatyvos, skirtos visuomenei bei moksleiviams (-ėms) – jos prisidėjo prie platesnio gyvybės mokslų pažinimo ir sklaidos.
Jaunųjų žurnalistų draugija
Vadovė – Goda Ponomariovaitė
Vilniaus universiteto Jaunųjų žurnalistų draugija (VU JŽD) – tai 2021 m. įkurta iniciatyva, vienijanti žurnalistika besidominčius (-ias) moksleivius (-es) ir studentus (-es). Draugijos tikslas – burti aktyvią ir demokratinius idealus puoselėjančių jaunų žmonių bendruomenę Lietuvoje.
2024--2025 m. laikotarpiu VU JŽD bendruomenė išliko itin aktyvi ir produktyvi. Vien per šiuos metus draugijos nariai (-ės) žiniasklaidoje publikavo apie 30 žurnalistinių kūrinių, kurie pasirodė portaluose „15min.lt" ir „bernardinai.lt".
Rugsėjį jau trečius metus iš eilės vyko Romo Sakadolskio tarptautinis žurnalistikos forumas, kurio metu buvo įteiktos Jaunųjų žurnalistų premijos – penkiems autoriams už išskirtinius žurnalistinius darbus įvairiose raiškos kategorijose. Šie metai ypatingi – darbus premijai galėjo teikti ne tik jaunieji (-osios) žurnalistai (-ės), studentai (-ės), bet ir moksleiviai (-ės).
Be to, trečią kartą įgyvendinta Mentorystės programa, kurioje dalyvavo net 23 mentoriai (-ės) iš įvairių žiniasklaidos priemonių. Jie (-os) dalinosi žiniomis ir patirtimi su 24 studentais (-ėmis), siekiančiais (-iomis) gilinti savo profesinius įgūdžius.
Draugija taip pat organizavo įvairius renginius, padedančius plėsti akiratį ir gilinti supratimą apie šiuolaikinę žiniasklaidą. Vienas iš jų -- susitikimas su JAV ambasados Lietuvoje atstovais (-ėmis), kuris buvo skirtas paminėti Žmogaus teisių dieną ir aptarti žurnalistų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Taip pat vyko susitikimas su Europos migracijos tinklo (EMN) atstovais (-ėmis), kuriame buvo aptariami pasauliniai migracijos procesai ir žurnalistikos svarba, atspindint šias temas.
Artimiausiu metu prasidės Žurnalistų dienos (leŽuDi) – tradicinis VU JŽD renginys, organizuojamas Draugijos narių. Savaitę truksiančioje programoje numatyti įvairūs renginiai: protmūšis, diskusijos, filmų peržiūros, sporto varžybos ir šventinis uždarymo vakaras.
Nors metai buvo kupini iššūkių, tačiau kartu tai leido Draugijos nariams (-ėms) išbandyti ir atrasti savo stipriąsias puses. Tikime, kad ir toliau Draugija klestės ir garsins savo vardą net ir už Vilniaus universiteto ribų.
HEMA kovos menų klubas
Vadovė – Gintarė Vaičekauskytė
Alber aus VU HEMA klubas – istorinių Europos kovos menų klubas, kuriame treniruojamasi ilgaisiais kalavijais.
Hemos klubas dalyvavo įvairiuose turnyruose, šventėse ir mugėse -- Viduramžių dienoje, SMK studentų (-čių) naktyse , gyvosios archeologijos dienose Kernavėje XXIII.
Taip pat surengtas turnyras Valentino dienos proga su įdomiomis paskaitomis. Nariai (-ės) dalyvavo ne viename tarptautiniame turnyre skirtinguose Europos miestuose. Taip pat pristatyta vykdoma veikla įvairiuose populiariuose renginiuose – Comic con, Lituanicon bei Winter con. Šiuo metu planuojamas trečiasis oficialus turnyras birželio 14 dieną, kuris bus taip pat atviras ir visuomenei. HEMA klubas džiaugiasi savo nariais (-ėmis), kurių tobulėjimą mato dėl didėjančio profesionalumo, stipraus atsidavimo šiai kovos menų sričiai vis aktyviau dalyvaujant tarptautinėje Hemos turnyrų scenoje.
Tvarumo ambasadorių tinklas
Vadovė – Toma Vilkaitė
Tvarumo Ambasadorių tinklas (TAT) yra VU SA programa, siekianti šviesti Vilniaus Universiteto bendruomenę ir visuomenę apie tvarumą, jo principų taikymą savo kasdienybėje, taip prisidedant prie tvaresnės ateities.
2024-2025 akademiniai metai programai buvo pirmieji veikiant reguliariai VU SA struktūroje.
Ataskaitiniu laikotarpiu vyko du visuotiniai susirinkimai, kviestinio lektoriaus pranešimas ir keletas renginių bendradarbiaujant su kitomis iniciatyvomis, pvz. Debatų klubu ir Komunikacijos fakulteto studentų (-čių) moksline draugija. Vyko ne viena edukacija mokyklose ar išorinėse organizacijose, pristatytas tvarumas Vilniaus ir kitų miestų moksleiviams (-ėms). Taip pat parengti pasiūlymai, kuriais būtų galima gerinti Vilniaus Universiteto įsitraukimą į tvaresnį transportą, žaliųjų erdvių plėtrą ir žalesnį Vilniaus Universitetą. Taip pat Vilniui tapus Žaliąja sostine, pateiktas projektas Vilniaus miesto savivaldybei.
Įvyko Tvarumo festivalis'25, šiais metais pavadintas „Breathe in, green out". Jo metu buvo siekiama per įvairias veiklas supažindinti dalyvius (-es) su tvarumu ir kaip jis veikia. Šiais metais vyko diskusija, gyvoji biblioteka, dirbtuvės, orientacinės žaidynės ir koncertas. Kviestiniai (-ės) įmonių ir organizacijų atstovai (-ės) leido dalyviams (-ėms) interaktyviai susipažinti su tvarumu ir gilinti žinias įvairiose tvarumo srityse ir temose.
Studentai - moksleiviams, moksleiviai - studentams (SMMS)
Vadovas – Laurynas Cicėnas
„Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams" – VU SA organizuojama 3 dienų trukmės stovykla, skirta vyresnių klasių moksleiviams (-ėms). Stovyklos tikslas – padėti moksleiviams (-ėms) pasirinkti jiems (-oms) tinkamą studijų kelią, supažindinant su Vilniaus universitetu ir jo teikiamomis galimybėmis.
Kovo 14-16 dienomis Vilniaus universitete vyko jau tapęs pavasario tradicija renginys - stovykla „Studentai – moksleiviams, moksleiviai -- studentams", pritraukusi apie 70 moksleivių iš skirtingų Lietuvos kampelių.
Renginio metu moksleiviai (-ės) susipažino su Vilniaus universitetu, Studentų atstovybe, lavino komandinio darbo įgūdžius ir leidosi į kelionę po VU padalinius.
O įgyti žinių apie universitetą ir studentišką gyvenimą moksleiviams (-ėms) padėjo SMMS kuratorių komanda.
Rašytojų klubas
Vadovas – Rokas Bitinaitis
Šiais mokslo metais po pertraukos Rašytojų klubas vėl susibūrė. Klubo nariai (-ės) skaitė įvairių autorių, tarp jų ir savo, kūrybą, žaidė rašymo žaidimus, kartu dalyvavo renginiuose, bendravo su rašytojais (-omis), aptarinėjo savo perskaitytas knygas.
Dauguma užsiėmimų buvo vidiniai, tačiau vyko vieša paskaita „Nužudytųjų poetų naktis", per kurią mūsų narys Nazar pasakojo apie daugybę baltarusių poetų, kurie kūrė priespaudos metu ir buvo tragiškai nužudyti valdžios. Taip pat dalyvavome ir jo kitoje paskaitoje apie šiuolaikinius Baltarusijos politinius kalinius VU TSPMI. Skaityti ir kitų autorių trumpos apimties kūriniai, kurie vėliau buvo aptarti jaukioje aplinkoje.
Klubo susitikimai vyksta tiek anglų, tiek lietuvių kalbomis, siekiant įtraukti ir lietuviškai nekalbančius (-ias) Universiteto bendruomenės narius (-es).
UYGL
Vadovė – Anna Humenna
2024–2025 mokslo metais Ukrainos jaunimo grupė Lietuvoje (UYGL) telkė bendruomenę, skatino pilietiškumą ir palaikė Ukrainą per įvairias iniciatyvas. Rugsėjį Vilniuje surengtas labdaros bėgimas „Run for Light“ sutraukė per 100 dalyvių ir padėjo surinkti daugiau kaip 1200 € paramos Ukrainos gynėjams.
Pilietinio sąmoningumo klube vyko diskusijos apie istoriją, kultūrą ir medijų dekolonizaciją; į svečius pakviestas savanoris, kovojęs Ukrainoje, bei Harvardo profesorius Serhii Plokhy. Renginiai „Laisvės žodžiai“, „Už tylos ribų“ ir kovo mėnesį surengtos solidarumo eitynės subūrė šimtus žmonių priminti paramos svarbą.
Lapkritį UYGL kartu su VU SA TSPMI surinko ir supakavo daugiau kaip 70 kalėdinių dovanų Lietuvoje gyvenantiems Ukrainos vaikams, o gruodį, prisijungusi prie Padėkos projekto, finansavo skubiai reikalingą įrangą kariams.
Fotoklubas
VU Fotoklubas – Vilniaus universiteto fotografus (-es) vienijantis klubas -- bendruomenė, kurią jungia aistra fotografijai ir noras šiuo menu dalintis su kitais (-omis). Kiekvieną iššūkį klubas priima kaip galimybę augti, tobulėti ir vėl kurti stiprią, aktyvią Vilniaus universiteto fotografų (-ių) bendruomenę.
Pastaruoju metu organizuojami įvairūs renginiai ir susitikimai, kurių metu ne tik dalinamasi fotografijos pagrindais bei praktiniais patarimais naujai prisijungusiems (-ioms) nariams (-ėms), bet ir stengiamasi skatinti kūrybiškumą bei gebėjimą įžvelgti grožį supančioje aplinkoje. Šie susibūrimai tampa puikia proga ne tik mokytis, bet ir megzti ryšius tarp bendraminčių.
Fotoklubo tikslas – suburti tvirtą, veiklią ir matomą fotografų (-ių) bendruomenę, kurios darbai galėtų džiuginti ne tik socialinių tinklų sekėjus, bet ir plačiau paplisti Vilniaus universiteto erdvėse -- parodose, renginiuose ar kitose viešose iniciatyvose.
Laisvalaikio draugija „Kauliukas"
Vadovas – Robert Berlin
Draugija organizuoja įvairius renginius (žaidimų vakarus, memų konkursus, D&D (požemius ir drakonus)) kiekvieną savaitę, kurių tikslas -- vienyti studentus (-es) iš skirtingų padalinių suteikiant aplinką socializacijai be alkoholio.
**Šiuo metu draugijoje yra 256 nariai (-ės). Renginiuose žmonių kiekis didėja, žmonės grįžta į renginius, susiformavo artima bendruomenė. Iš viso įvyko apie 95±5 žaidimų vakarai, 5 memų konkurai, vienas protmūšis, bei vienas D&D renginys (taip pat šiuo metu berods yra du D&D campaigns, jie susirenka pagal savo grafiką).
Klubas „Artì"
Vadovė – Austėja Bačiulytė
Artì – tai dailės ir rankdarbių klubas, susikūręs 2024 metų pavasarį. Per šiuos metus kūrėme erdvę, kurioje universiteto bendruomenės nariai (-ės) galėtų laisvai reikštis kūrybiškai, mokytis naujų dailės ir rankdarbių technikų.
Per šiuos metus įvyko dirbtuvės VU SA KF ir VU SA FsF suorganizuotame renginyje apie Meno terapiją, VU SA CHGF renginyje, VU SA KF suorganizuotame Advento vakare. Be bendradarbiavimo su VU SA padaliniais ir kitomis studentiškomis iniciatyvomis, beveik kiekvieną savaitę vedėme užsiėmimus su savo klubo nariais (-ėmis), kurių metu mokėmės įvairių dailės bei rankdarbių technikų – piešimo su tušu, siuvinėjimo, molio lipdymo ir kt. Orams atšilus, kartu su nariais (-ėmis) įvyko tapymo prie sakurų veikla.
Studentų mokslinė draugija „(Un)discovered Asia"
Vadovė – Vesta Šiaudvytytė
Šie akademiniai metai „(Un)discovered Asia" klubui buvo veiklūs ir prasmingi. Tai studentų (-čių) mokslinė draugija (SMD), kuri siekia suburti studentus (-es) ir bendraminčius (-tes), aktyviai besidominčius (-ias) Azijos regionu.
Pavasario semestre įvyko renginys – Azijos kalbų kavinė „K-wave & Desi Vibes: Learning Korean and Hindi together", kuri organizuota drauge su VU ESN. Renginys pritraukė daugybę susidomėjusiųjų hindi ir korėjiečių kalbomis.
Šiais metais dar planuoja surengti renginį apie Indijos kultūrą su „ARTI" meno klubu bei sanskrito kalbos užsiėmimą per Azijos ir transkultūrinių studijų instituto festivalį „ATSIbusk".
Studentų pilietinio pasipriešinimo komitetas
Vadovas – Gytis Oškelis
Studentų pilietinio pasipriešinimo komiteto (SPPK) misija yra edukuoti studentus (-es) pilietinio pasipriešinimo temomis bei didinti jų valią gintis. SPPK – jauna iniciatyva, oficialiai įkurta 2024 m. balandį.
Per 12 mėnesių surengta 12 renginių. Diskusijose ir paskaitose gilintasi į valstybės gynybos klausimus iš įvairių perspektyvų: lankytos vietos, kuriose studentai (-ės) pasipriešino 1941 m. sukilimo metu, įvyko trys visuotiniai susirinkimai, kuriuose mokyta taktinės medicinos, nagrinėta Lietuvos kariuomenės istorija ir struktūra. Be to, surengti išgyvenimo mokymai skirti praktiniams išgyvenimo įgūdžiams tobulinti.
Komiteto nariai aktyviai prisidėjo rengiant „Rezoliuciją dėl VU vaidmens ugdant bendruomenės atsparumą ir sąmoningumą nacionalinio saugumo grėsmėms" ir pateikė siūlymus, kad VU SA strateginiame plane pilietiškumo/atsparumo ugdymas būtų išskirtas kaip prioritetinė kryptis.
SPPK veikia daugiau kaip dvidešimt aktyvių narių, o turinį socialiniuose tinkluose seka > 520 „Facebook" ir ≈ 300 „Instagram" vartotojų.
Komitetas džiaugiasi VU SA bei visais (-omis), kuriems (-ioms) jų vykdoma veikla atrodo prasminga. Tikimasi, kad kitais ataskaitiniais metais, VU SA skiriant dar daugiau dėmesio SPPK tematikos veikloms, kartu bus sukurtas dar didesnis pokytis ugdant VU bendruomenės atsparumą, sąmoningumą ir pilietinio pasipriešinimo įgūdžius.
https://www.vusa.lt/lt/kontaktai/sppk




Konsultavimas
Vadovė – Kamilė Valvonytė
VU SA konsultavimas prie VU SA PKP tinklo prisijungė 2025 metais. VU SA konsultavimo proceso tikslas – padėti studentui (-ei) išspręsti bet kokias kylančias problemas arba nukreipti ten, kur galės padėti kiti (-os).
VU SA konsultavimas apima platų klausimų spektrą: nuo stojimo į VU iki nusiskundimų dėl studijų programų, stipendijų ir prisijungimo į VU SA veiklas. Taip pat konsultuojama bendrabučių, LSP bei kitais studentams (-ėms) aktualiais klausimais.
Nuo 2024 m. visi prisijungiantys konsultantai (-ės) turėjo išlaikyti akademinių ir socialinių žinių testą, kad užtikrintų kokybišką, tikslią ir atsakingą pagalbą. Testą išlaikę konsultantai (-ės) prisideda prie nuoseklaus informacijos teikimo visos organizacijos mastu.
VU SA konsultavimo komanda aktyviai dalijosi žiniomis ir patirtimi vidiniuose VU SA fakultetų mokymuose bei fakultetų ir visuotiniuose susitikimuose.
VU SA konsultavimas – tai daugiau nei atsakymai į klausimus. Tai erdvė, kuri siekia kurti palaikančią, informuotą ir stiprią universiteto bendruomenę.
Nėrimo klubas
Vadovė – Abija Tamoševičiūtė
Nėrimo klubas – tai VU studentų (-čių) organizuojamas kassavaitinis užsiėmimas, kurio metu mokomasi nėrimo amato. Klube veikia tiek VU bendruomenės nariai (-ės), tiek žmonės iš išorės. Čia skiriamas laikas atsipalaiduoti, užsiimti šiuo ypatingu amatu ir smagiai pabendrauti. Pagrindinis veiklos tikslas – jaukios ir be streso atmosferos puoselėjimas, bendrystė. Vasars metu planuojama simbolinė klubo darbų paroda.
„Aurora" basket
Vadovas – Žygimantas Mazėtis
„Aurora" Basket – tai krepšinio mėgėjų klubas, jungiantis krepšiniui prijaučiančius (-ias) Vilniaus universiteto bendruomenės narius (-es). Klubas siekia sukurti aplinką, kurioje kiekvienas (-a), nepriklausomai nuo lygio ar sportinio pasiruošimo, galėtų gerai praleisti laiką žaisdamas (-a) krepšinį. Tai naujai susikūrusi iniciatyva, tačiau jau turinti reguliarų žaidimo laiką ir besikuriančią bendruomenę. Prisidėjo prie 3x3 turnyro organizavimo, kuriame dalyvavo ne tik klubo, bet ir visos VU bendruomenės nariai (-ės).
Astronomų klubas
Vadovas – Mykolas Radziukynas
Veikla buvo pradėta šiais metais, pritraukta 20 narių ir dar daugiau susidomėjusių. Ateinančiais metais planuojama organizuoti struktūruotus posėdžius, giliau paliesti astronomijos temas. Taip pat planuojamos raketų modelių varžytuvės ir festivalis, kurio metu vyktų naktinio dangaus ir persėjidų lietaus stebėjimai.