Skip to content

Studentų integracija

Kuratorių ir mentorių programa

2024 m. kuratorių ir mentorių programoje aktyviai veikė 242 kuratoriai (-ės), iš kurių 200 dalyvavo centriniuose kuratorių mokymuose. Siekiant efektyvesnio pasirengimo, mokymai buvo organizuoti trimis srautais, iš jų vienas – anglų kalba, taip įtraukiant tarptautinius studentus (-es) į kuratorių programą. Tai žymi svarbų žingsnį link programos tarptautinimo ir platesnės studentų (-čių) grupės pasiekimo.

Pirmo kurso studentų (-čių) stovyklos

Pirmakursių stovyklos 2024 m. buvo organizuotos 15 universiteto padalinių, jose iš viso dalyvavo 834 dalyviai (-ės). Šios stovyklos tapo reikšmingu žingsniu siekiant sklandesnės naujų studentų (-čių) integracijos bei bendruomeniškumo stiprinimo nuo pirmųjų studijų dienų.

Dvi iš šių stovyklų vyko anglų kalba, taip sudarant palankesnes sąlygas tarptautiniams (-ėms) studentams (-ėms) įsitraukti į universiteto bendruomenę.

VU SA Integracijos festivalis „Ad Astra“

2024 m. vyko penktasis VU SA integracijos festivalis „Ad Astra“, kuriame studentams (-ėms) buvo pasiūlyta plati programa:

  • 5 diskusijos aukštojo mokslo temomis,
  • kontaktų mugė su VU ir VU SA organizacijomis,
  • VU ir VU SA Organizacijų dirbtuvės;
  • koncertas;
  • bei daugybė neformalaus bendravimo galimybių.

Renginys pritraukė apie 3000 dalyvių ir tapo vienu didžiausių studentų (-čių) įsitraukimo akcentų mokslo metų pradžioje.

III pakopos integracija

Kartu su VU Doktorantūros ir podoktorantūros skyriumi organizuota centrinė doktorantų (-čių) integracijos diena, kuri šiemet vyko VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre. Jos metu vyko diksusija su doktorantais (-ėmis) ir patirties sukaupusiais jų vadovais (-ėmis) apie doktorantūros studijų keliamus iššūkius, patirtis. Po jos dalyviai (-ės) galėjo užduoti rūpimus klausimus bei laisvai pasikalbėti world cafe principu. Galima teigti, kad trečiosios pakopos studentų (-čių) integracijai reikia skirti dar didesnį dėmesį, tad kitais metais pradės veikti doktorantų (-čių) mentorystės iniciatyva, kuri turėtų padėti šios pakopos studentams (-ėms) įveikti akademinius, administracinius ir socialinius sunkumus.

Nubyrėjimo prevencijos planas

VU SA prisidėjo prie VU Studentų paslaugų ir karjeros skyriaus vykdomo studijų sėkmės žemėlapio kūrimo, skirto ankstyvam studijų tikslų išsikėlimui ir studentų (-čių) nubyrėjimo mažinimui. Nors žemėlapio implementacija į studijų procesą buvo perkelta į 2025/2026 m. m., parengiamieji darbai jau pradėti.

Taip pat kartu su Studentų paslaugų ir karjeros skyriumi (SPKS) buvo organizuotos mokymosi grupelės. Į jas užsiregistravo 43 studentai (-ės)-mokytojai (-os) bei 70 studentų (-čių).

Įvyko 5 mokymosi grupelės (Gyvybės mokslų centre - organinės chemijos temomis, Filosofijos fakultete – pažinimo psichologijos tema, Šiaulių akademijoje – Programming languages and Object-oriented programming tema, Medicinos fakultete – Žmogaus fiziologija, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute – Šiuolaikinės politikos teorija)

Ši iniciatyva orientuota į studentų (-čių) akademinės sėkmės stiprinimą bei savitarpio pagalbos kultūros ugdymą.