Skip to content

VU SA 2024–2025 metų veiklos strateginių gairių įgyvendinimas

1. Universitete veikia efektyvi karjeros formavimo ir mentorystės sistema, orientuota į tikslingą individualiųjų studijų pasirinkimą

Poveikio rodiklis: iki 2025 m. liepos 1 d. 15 proc. studentų (-čių) iš kiekvieno VU KAP dalyvauja individualiųjų studijų karjeros formavimo ir mentorystės sistemoje ir 75 proc. iš jų rekomenduotų programą.

1 uždavinys: įgyvendinta
10 proc. pirmo kurso bakalauro ir vientisųjų studijų studentų (-čių) iš kiekvieno VU KAP yra išsikėlę studijų ar karjeros tikslus
2 uždavinys: įgyvendinama
Bent 100 I pakopos bakalauro ir vientisųjų studijų studentų (-čių) pasinaudoja dalykinių konsultantų paslaugomis.
3 uždavinys: įgyvendinama
80 proc. VU KAP akademinių konsultantų konsultacijų vertinamos teigiamai.

☑️ Kas įgyvendinta?

  • Parengta studijų ir karjeros tikslų kėlimosi atmintinė, kuri buvo pristatyta studentams (-ės) bei pirmo kurso studentų (-čių) kuratoriams (-ėms). Ją galite rasti čia.
  • Įgyvendintos 5 studijų ir karjeros tikslų kėlimosi dirbtuvės 3 miestuose.
  • Studijų ir karjeros tikslų kėlimosi veiklos įtrauktos į studijų sėkmės žemėlapį.
  • Studentams (-ės) reguliariai buvo viešinami dalykiniai konsultantai (-ės), kurie (-ios) galėjo padėti renkantis individualiųjų studijų dalykus (modulius).
  • Kovo mėn. įgyvendintas susitikimas su dalykiniais konsultantais (-ėmis), aptariant, koks yra studentų (-čių) poreikis renkantis ind. studijas bei kaip dalykiniai konsultantai (-ės) gali prisidėti prie to sėkmės. Prie šių konsultantų (-čių) nuolatos kviečiama prisijungti dėstytojus (-as), doktorantus (-es), alumnus (-es).
  • Vasario mėn. buvo įgyvendintas slaptųjų pirkėjų testas, kurio metu buvo analizuojama, kaip padaliniuose studentai (-ės) yra konsultuojami (-os) individualiųjų studijų ir su tuo susijusiais klausimais. Buvo įgyvendinta virš 15 tokių konsultacijų.
  • Buvo paruošta ir VU padaliniuose paplatinta grįžtamojo ryšio anketa, kurios pagalba studentai (-ės) gali įvertinti, kaip įvyko konsultacija su padalinyje esančiu (-ia) akademiniu (-e) konsultantu (-e) / studijų administratoriumi (-e) ar koordinatoriumi (-e). Su šia grįžtamojo ryšio apklausa galima susipažinti čia. 2025 m. gegužės 11 d. duomenimis anketą užpildė 46 studentai (-ės).
  • Sudarinėjant Vilniaus universiteto Akademinio konsultavimo standartą VU SA teikė savo siūlymus ir pastebėjimus Studentų paslaugų ir karjeros skyriui.
  • 13 iš 15 padalinių buvo įgyvendintos focus grupės, kurios padėjo labiau suprasti, kokia yra bendra studentų (-čių) konsultavimo kultūra bei teikiamų konsultacijų kokybė padalinyje.
  • Parengta atmintinė studentams (-ėms) apie akademinį konsultavimą remiantis Vilniaus universiteto akademinio konsultavimo standartu.

2. VU studentai (-ės) per VU SA saviraiškos skatinimo sistemą dalyvauja saviraiškos iniciatyvose

Poveikio rodiklis: Iki 2025 m. liepos 1 d. per VU SA studentų (-čių) saviraiškos skatinimo sistemą saviraiškos iniciatyvose dalyvavo 4000 VU studentų (-čių).

1 uždavinys: įgyvendinama
Į trumpalaikes iniciatyvas įsitraukia 200 Vilniaus universiteto studentų (-čių).
2 uždavinys: įgyvendinama
Į mokslinių veiklų tinklą įsitraukia bent 5 mokslinės iniciatyvos.
3 uždavinys: įgyvendinama
Vidutinis VU SA narių įsitraukimas į Organizacijos veiklas siekia ne mažiau nei 75 proc.

☑️ Kas įgyvendinta?

  • Ataskaitiniu laikotarpiu Studentų iniciatyvų centro koordinatoriai (-ės) nuolatos mentoriavo VU SA veikiančių 28-ių iniciatyvų vadovams (-ėms). Viso ataskaitinio laikotarpio metu buvo mentoriaujama 28 iniciatyvoms.
  • Parengtas ir patvirtintas studentų (-čių) iniciatyvų finansavimo aprašas.
  • Parengtas Studentiškų iniciatyvų centro veiklos aprašas, padedantis apibrėžti centro funkcijas, tikslus ir veiklos kryptis. Aprašas bus teikiamas tvirtinimui VU SA parlamente.
  • Įgyvendintos trys trumpalaikės iniciatyvos skirtinguose VU SA padaliniuose: „Hack VU" studentiškų iniciatyvų hakatonas Vilniuje, iniciatyvų dienos Šiaulių akademijoje bei Kauno fakultete. Šiuose renginiuose net 106 studentai (-ės) galėjo praktiškai išbandyti iniciatyvų kūrimą bei tiesiogiai susipažinti su VU SA veikiančiomis studentiškomis iniciatyvomis.
  • Suburtas ir pradėtas plėtoti VU studentų mokslinių veiklų tinklas -- aktyviai įsitraukė trys studentų mokslinės draugijos. Organizavus mugę ir susitikimus pradėtos diskusijos dėl tarpdisciplininių projektų.
  • Sukurtas VU SA narystės polapio turinys, kuriuo siekiama aiškiau pristatyti narystės VU SA naudą ir kelią studentams (-ėms).
  • Sukurta VU SA narystės kelio sistema, įskaitant refleksijų įgyvendinimo metodikos atnaujinimą. Žmogiškųjų išteklių koordinatoriai (-ės) supažindinti su refleksijų vedimo principais.
  • Parengta įsitraukimo į VU SA veiklas naudų paketo studentams (-ėms) medžiaga, kuri tapo VU SA narystės polapio dalimi.
  • Sudarytas VU SA kompetencijų žemėlapis, kuris apibrėžia, kokias kompetencijas kiekvienas (-a) VU SA narys (-ė) turi įgyti pagal tam tikras sritis ir siekiamą žynių lygmenį.
  • Sudaryta VU SA Tarybos darbo grupė, kuri kuria bendrųjų kompetencijų įskaitymo sistemą VU SA.

3. Vilniaus universitete yra užtikrintas studijų, paslaugų, informacijos ir infrastruktūros pritaikymas studentams (-ėms) su negalia

Poveikio rodiklis: 80 proc. studijų individualizavimo apklausoje dalyvavusių studentų (-čių) su negalia studijų, paslaugų, informacijos ir infrastruktūros pritaikymą vertina teigiamai.

1 uždavinys: įgyvendinta
Studentai (-ės) su negalia grįžtamojo ryšio anketoje studijų individualizavimo procesą vertina teigiamai.
2 uždavinys: įgyvendinama
Atnaujinta informacija apie studijų prieinamumą VU, VU KAP ir VU SA internetiniuose puslapiuose.
3 uždavinys: įgyvendinta
Yra įgyvendinti bent 3 pokyčiai pagal žemėlapį dėl didesnio aplinkos pritaikymo studentams (-ėms) su negalia.

☑️ Kas įgyvendinta?

  • Siekiant atnaujinti Vilniaus universiteto Individualizavimo pagal individualiuosius poreikius, kylančius dėl negalios, tvarkos aprašą, buvo išgryninti pasiūlymai ir pateikti komentarai dėl šio aprašo atnaujinimo. Dokumentas yra naujinamas konsultuojantis su VU Bendruomenės gerovės skyriumi bei kitais ekspertais.
  • Siekiant įvertinti, kaip studentai (-ės) turintys (-čios) negalią jaučiasi bei vertina informacijos prieinamumą Vilniaus universitete buvo atliekama apklausa, leidžianti įvertinti šiuos aspektus: kaip studentai turintys individualiųjų studijų poreikį vertina Universiteto pasiruošimą padėti, gaunamos informacijos kokybę bei studijų pritaikomumo rodiklius. Apklausą iki galo užpildė 38 asmenys, turintys negalią. Bendras VU Studijų, paslaugų, informacijos ir infrastruktūros pritaikymo vertinimas 77 proc.
  • Surinkta informacija apie gerąsias kitų aukštųjų mokyklų praktikas viešinant informaciją asmenims su negalia.
  • Bendradarbiaujant su VU Bendruomenės gerovės skyriumi (BGS) buvo pasiektas susitarimas, kad iki rugpjūčio 31 d. VU Virtualioje mokymosi aplinkoje (VMA) bus sudarytas mokomosios medžiagos kursas, skirtas supažindinti su skirtingais negalių tipais bei bendravimo ir pagalbos teikimo asmenims, turintiems skirtingo tipo negalią, ypatumais.
  • Vilniaus universiteto tinklapyje buvo pašalinti du neteisingą informaciją pateikiantys polapiai. Informacija apie studijų galimybes studentams (-ėms) su negalia pateikiama viename pagrindiniame informaciniame polapyje, kuris buvo atnaujintas pagal pateiktus pasiūlymus. Su šiuo polapiu galima susipažinti čia.
  • Atnaujintas VU SA polapis apie negalią. Su polapiu galima susipažinti čia.
  • 14 iš 15 VU SA padalinių užpildė Vilniaus universiteto Paslaugų prieinamumo ir gaminių tinkamumo patikros lapus taip nustatant, kiek procentiškai kiekvienas VU KAP yra pritaikytas asmenims su negalia. Bendras VU pritaikomumas įvertintas 54,5 proc.
  • Siekiant, kad VU KAP tinklapių polapiuose, kuriose yra talpinama informacija apie studijų pritaikomumą studentams (-ėms) su negalia, būtų pateikta teisinga informacija, 6 VU KAP tinklapiuose buvo atnaujinta informacija.
  • 13 iš 15 VU KAP įvyko susitikimai su atsakingais asmenims bei priimti susitarimai dėl VU KAP aplinkos pritaikomumo studentams (-ėms) su negalia rodiklio didėjimo. Vykdant susitarimus buvo sukurtas negalios tematikos polapis VU CHGF tinklapyje bei VU GMC įrengtos laikinos rampos, skirtos palengvinti asmenų, turinčių judėjimo negalią, judėjimą.
  • Sukurtas VU SA narystės polapio turinys, kuriuo siekiama aiškiau pristatyti narystės VU SA naudą ir kelią studentams (-ėms). (Jeigu mums pavyks sukelti ta turi iki savaitgalio, gal jau deti kad tiesiog sukurtas tas polapis, o ne turinys) - Sukurta VU SA narystės kelio sistema, įskaitant refleksijų įgyvendinimo metodikos atnaujinimą. Žmogiškųjų išteklių koordinatoriai (-ės) supažindinti su refleksijų vedimo principais.
  • Parengta įsitraukimo į VU SA veiklas naudų paketo studentams (-ėms) medžiaga, kuri tapo VU SA narystės polapio dalimi.
  • Sudarytas VU SA kompetencijų žemėlapis, kuris apibrėžia, kokias kompetencijas kiekvienas (-a) VU SA narys (-ė) turi įgyti pagal tam tikras sritis ir siekiamą žynių lygmenį.
  • Sudaryta VU SA Tarybos darbo grupė, kuri sukūrė bendrųjų kompetencijų įskaitymo koncepciją.