Institucinio stiprinimo fondas
📖 Institucinio stiprinimo fondas...
yra viena iš VU SA struktūrų, veikianti kaip kompetencijų ugdymą ir žmogiškųjų išteklių valdymo kokybę užtikrinantis darinys. Fondas pavaldus VU SA Prezidentui (-ei), tačiau veikia savarankiškai priimdamas sprendimus, susijusius su narių ugdymu ir organizacijos stiprinimu. Fondą vienerių metų kadencijai sudaro 5–7 nariai (-ės), kuriuos (-ias) Prezidento teikimu tvirtina VU SA Taryba.
Fondo tikslas – užtikrinti sąlygas nuosekliam organizacijos kompetencijų kėlimui ir institucinės atminties bei veiklos įrankių stiprinimui. ISF veiklos uždaviniai apima: organizacijos narių tobulėjimo skatinimą; veiklų, ugdančių bendrąsias ir specifines kompetencijas, koordinavimą; veiklos poreikių identifikavimą remiantis dokumentais, tyrimais ar padalinių siūlymais; tikslingą lėšų paskirstymą institucinio stiprinimo iniciatyvoms.
ISF sprendimų priėmimas grindžiamas bendrai – Fondo nariai (-ės) renkasi į posėdžius ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Posėdžiai gali būti šaukiami bet kurio (-s) nario (-ės) iniciatyva ir vykdomi tiek fiziškai, tiek nuotoliniu būdu.
Fondo posėdžiuose vertinamos paraiškos institucinio stiprinimo projektams, sprendžiama dėl lėšų skyrimo, teikiamos išvados dėl projektų tikslingumo ir kokybės, vykdomas nuoseklus projektų įgyvendinimo ir ataskaitų stebėjimas. ISF taip pat rūpinasi metodinės ir mokomosios medžiagos kaupimu bei savarankiško tobulėjimo priemonių priežiūra.
2025 m. ISF ne tik rūpinosi paraiškų vertinimu ir sprendimų priėmimu dėl kompetencijų kėlimo veiklų finansavimo, bet ir įgyvendino strategines iniciatyvas. Fondo posėdžiuose buvo atnaujinti ISF nuostatai, paraiškos forma, rengtas kompetencijų žemėlapis, koordinuotas patirties perdavimo procesas, refleksijų kultūros plėtra bei bendruomenės tyrimo įgyvendinimas.
Taip pat prisidėta prie naujo VU SA strateginio plano rengimo, atnaujinta lektorių duomenų bazė, inicijuotas alumnų įtraukimo procesas. Vykdyti reguliarūs susitikimai su žmogiškųjų išteklių koordinatoriais, kuriuose aptarti aktualūs organizacijos narių pritraukimo, mokymų, planavimo ir įgalinimo klausimai.